Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Web sitesinin tasarlanan halini yazılıma dönüştürerek web sitesi kurma becerisini web tasarımcılığı olarak adlandırıyoruz.

Firmanızın kurumsallığını ön plana çıkaran web siteler ise kurumsal web tasarım ile meydana gelmektedir. Firmanızın oluşmuş kurumsal kimliğini internet dünyasına sunarak tüm internet kullanıcıları ile firmanızı buluşturmuş oluyorsunuz. Bu yüzden bu web sitenizde kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmalı yani web sitesi oluşumunda firmanızın logosunun oluştuğu renklerden tutun kullanıcı kitlesine kadar düşünerek web site oluşumu yapmalısınız.

Neredeyse tüm dünyanın dijitale dönmesiyle beraber tüm kurumlar da dijital dünyada bir yer edinmeye çalışıyor. Eğer siz de firmanızı kurumsal bir hale getirmeye çalışıyorsanız kurumsal web tasarımı yapmanız gerekecektir. Bu sayede daha fazla etkileşim ile beraber firmanızı daha hızlı büyütebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Eğer firmanızı çok iyi yerlere taşımak istiyorsanız ve geniş kitlelere adınızı duyurmak istiyorsanız firmanız için kesinlikle kurumsal web tasarımı yaptırmalısınız. Neredeyse çoğu internet kullanıcısı;  kullandığı ürünleri internet üzerinden sorgulatmaya, internet üzerinden alışveriş yapmaya, birbiriyle etkileşim halinde olan kullanıcılardan tavsiye almaya özen gösteriyor. Böyle bir dünyada ise firmanızı büyütmek istiyorsanız bu mecraya atılmalı ve kurumsal web tasarımı kullanarak oluşturacağınız web siteden müşterilerinize daha yakın olma imkanını, müşterilerinizin firmanız hakkında ne düşündüğünü görme imkanını yakalayabilirsiniz.

Eğer firmanızı kurumsallaştırmayı amaçlıyorsanız ürünlerinizi kullanacak olan müşterilerinizin sizin hakkınızda ve ürünleriniz hakkında neler düşündüğüne web sitesi kullanarak dikkat ederseniz firmanız çok daha kolay büyüyecektir.

Kurumsal Web Sayfanızda Bulunması Gerekenler Nelerdir?

·         Firmanız için oluşturduğunuz web sitede mutlaka hakkımızda sayfası bulunmalı ve müşterilerinize ne sunduğunuzu detaylıca açıklamalısınız.

 

·         Sitenizin interaktif olması; sitenizin içerisinde gelen ziyaretçilerin de yorum paylaşabilecek olması veya e-posta ile kayıt yaptırmaları etkileşimi arttıracaktır ve hem sizi hem ziyaretçiyi olumlu yönde etkileyecektir.

 

·         Firmanızın daha hızlı kurumsallaşmasını istiyorsanız internet üzerinde oldukça popüler olan sosyal medya hesaplarına sahip olmalı ve web sitenizde bu sosyal medya ağlarına yönlendirecek içerikler sunmalısınız.

 

·         Kullanıcıların görmek isteyeceği hem firmanızla uyumlu hem de modern bir arayüz kullanarak firmanızın web sitesini daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.